Boek
Nederlands

Wij blijven altijd bij elkaar

Smriti Halls (auteur), Steve Small (illustrator), Joukje Akveld (vertaler)
+1
Wij blijven altijd bij elkaar
×
Wij blijven altijd bij elkaar Wij blijven altijd bij elkaar
Doelgroep:
Vanaf 3-5 jaar
Genre:
Beer en Eekhoorn zijn terug in Wij blijven altijd bij elkaar van Smriti Halls en illustrator Steve Small. Eerder verscheen dit dierenduo ook in Ik blijf altijd bij jou en Ik blijf ook altijd bij jou. De prentenboeken op rijm zijn los van elkaar te lezen. De vrolijke vertaling is van Joukje Akveld.

Beer en Eekhoorn geven een feest. Eekhoorn is razend enthousiast, maar Beer vindt
h
Onderwerp
Vriendschap, Feesten
Titel
Wij blijven altijd bij elkaar
Auteur
Smriti Halls
Illustrator
Steve Small
Vertaler
Joukje Akveld
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Engels
Oorspr. titel
Let's stick together
Uitgever
Amsterdam: Uitgeverij Luitingh-Sijthoff, © 2023
[40] p. : ill.
ISBN
9789021037622 (hardback)

Besprekingen

Wij blijven altijd bij elkaar

Eekhoorn overtuigt zijn vriend Beer om een feestje te organiseren. Wanneer alles klaar staat, neigt Beer stilletjes te verdwijnen. Maar uiteindelijk blijft hij toch en leeft hij zich helemaal uit. Tot hij ontdekt dat Eekhoorn stilletjes is verdwenen! Beer gaat op zoek want zonder zijn beste vriend geen feest.



Het leukste aan dit prentenboek is dat tekst en beeld elkaar aanvullen en verrijken. Zo lees je bijvoorbeeld over “héél veel eten” en zie je Beer een berg appels schillen en Eekhoorn appeltaart in de oven schuiven. En wanneer de boodschap over vriendschap wel wat te expliciet en uitgebreid wordt, geven de illustraties gelukkig tegengewicht: Beer stapt op een poot van Eekhoorn en door een afbrekende tak donderen ze tijdens hun omhelzing de dieperik in. De illustraties bieden niet alleen heel veel extra om te bekijken en te benoemen, ze scheppen ook een geweldige dynamiek door de variaties in bladschikking en achtergrond. De afwisseling tussen licht en…Lees verder