Boek
Nederlands

Anne van het Groene Huis

L.M. Montgomery (auteur), Hannie Tijman (vertaler), Anna Woltz (inleider)
De eigenaren van Green Gables willen een jongen uit het weeshuis adopteren die mee kan helpen op de boerderij. Maar ze krijgen het meisje Anne dat heel veel praat. Zouden ze het met elkaar kunnen vinden? Vanaf ca. 12 jaar.
Titel
Anne van het Groene Huis
Auteur
L.M. Montgomery
Vertaler
Hannie Tijman
Inleider
Anna Woltz
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Engels
Oorspr. titel
Anne of Green Gables
Uitgever
Elburg: Karmijn Uitgeverij, 2021
343 p.
ISBN
9789492168269 (paperback)
Andere talen:

Besprekingen

Het weesmeisje Anne heeft al op veel adressen gewoond en is uiteindelijk in een weeshuis beland. Ze is dus dolblij dat ze geadopteerd wordt door een broer en zus die samen op een boerderij wonen die het Groene Huis wordt genoemd. Helaas hadden haar adoptie-ouders in hun hoofd een jongen in huis te nemen. Anne slaagt erin zich door haar innemendheid en fantasie een grote plek in het hart te veroveren van de bezitters van het Groene Huis. Dit verhaal uit het begin van de twintigste eeuw werd een klassieker. Er wordt openlijk gesproken over de gevoelens van een weesmeisje dat zich vaak weet te redden door te vluchten in haar fantasie. Of jongere lezers van de eenentwintigste eeuw dit nog aanspreekt, is de vraag. Er staan veel beschrijvingen in en de zinnen zijn vaak wat omslachtiger dan iedereen tegenwoordig gewend is. Het verhaal is soms langdradig en sentimenteel. Met een voorwoord van schrijfster Anna Woltz. Meisjes die veel van lezen houden, zullen desondanks nog kunnen genieten van …Lees verder

Over L.M. Montgomery

Lucy Maud Montgomery (Clifton, nu New Londen, Prins Edwardeiland (Canada), 30 november 1874 – Toronto, 24 april 1942) was een Canadees schrijfster.

Leven en werk

Lucy Maud Montgomery verloor haar moeder nog voordat ze twee jaar oud was en werd grotendeels opgevoed door haar grootouders van moederskant. Ze werd uiteindelijk onderwijzeres en vond daarnaast tijd om in haar leven 23 romans plus enige gedichten en andere werken te schrijven. Wereldwijde bekendheid verwierf ze met een romancyclus over het roodharige weesmeisje Anne. Het eerste deel, Anne of Green Gables (1908, Nederlands: Anne van het Groene Huis), werd direct een bestseller en verkocht 19.000 exemplaren in de eerste vijf maanden.

Het werk van Montgomery wordt wel vergeleken met dat van Louisa May Alcott. Ze schrijft vooral over sterke, onafhankelijke meisjes en vrouwen, die zich niet zomaar aan de gangbare conventies onderwerpen en streven n…Lees verder op Wikipedia