Boek
Nederlands

Woorden op bezoek : met een keuze uit de beelden

Joke van Leeuwen (auteur)
+1
Woorden op bezoek : met een keuze uit de beelden
×
Woorden op bezoek : met een keuze uit de beelden Woorden op bezoek : met een keuze uit de beelden

Woorden op bezoek : met een keuze uit de beelden

In de reeks:
Bloemlezing uit eerder gepubliceerde dichtbundels.
Extra onderwerp
POE, Poëziebundels, bloemlezingen
Titel
Woorden op bezoek : met een keuze uit de beelden
Auteur
Joke van Leeuwen
Taal
Nederlands
Uitgever
Amsterdam: Rainbow, © 2015
ISBN
9789041740977 (hardback)

Besprekingen

Bloemlezing die een keuze bevat uit de gedichtenbundels van de auteur (1952), die vooral bekend werd door haar vele (bekroonde) kinderboeken. In 1994 werd haar eerste gedichtenbundel voor volwassenen 'Laatste lezers' bekroond met de C. Buddinghprijs. In 2008 en 2009 was ze stadsdichter van Antwerpen (haar woonplaats) en in 2012 kreeg ze de Constantijn Huygensprijs voor haar hele oeuvre. In 2015/16 is ze Dichter der Nederlanden, een initiatief van het Algemeen Nederlands Verbond. De bundel bevat zowel eerder gepubliceerd werk uit bestaande bundels als in opdracht geschreven werk, wat in de verantwoording wordt aangegeven. Bevat een korte biografie en inhoudsopgave. Zeer leesbare poëzie, speels, laconiek en met veel woordspelingen. Treffende observaties met verwondering over alledaagse dingen, waarbij een bijzondere manier van kijken opvalt. Soms maatschappijkritisch, soms bijna kinderlijk. Bevat zwart-witillustraties van de auteur. Ook geschikt voor een eerste kennismaking met gedicht…Lees verder

Over Joke van Leeuwen

Johanna Rutgera (Joke) van Leeuwen (Den Haag, 24 september 1952) is een Nederlands auteur voor kinderen en volwassenen, dichter, illustrator en performer. Ze woont in Antwerpen.

Biografie

Joke van Leeuwen werd geboren in Den Haag. Haar vader was theoloog en het grote gezin verhuisde regelmatig. Ze woonde onder meer in Amsterdam, Brussel, Kerkrade en Maastricht. In haar ouderlijk huis werd veel gelezen, muziek gemaakt en toneel gespeeld. Van haar tiende tot haar dertiende schreef en tekende ze een eigen huiskrant.

Van Leeuwen studeerde grafische kunsten aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Antwerpen en de Hogeschool Sint-Lukas Brussel in Schaarbeek. Daarna studeerde ze geschiedenis aan de Vrije Universiteit Brussel waarover ze vertelde: "In die tijd moest zo'n studie juist ook exacte componenten hebben, dus ging het over manuren staking, waarbij je over tien uren staking niet weet of tien mannen een uur gestaak…Lees verder op Wikipedia