Boek
Nederlands

Donderwolken

Erin Hunter (auteur), Pauline Akkerhuis (vertaler)
Donder blijft zijn moeder vragen naar zijn onbekende vader. Als Donder tijdens een grote heidebrand veel katten het leven redt, staat hij ineens tegenover zijn vader. Heldere Hemel probeert zijn zoon over te halen zich bij hem aan te sluiten. Of blijft Donder loyaal aan het kamp van Grote Schaduw? Vanaf ca. 10 jaar.
Onderwerp
Katten
Titel
Donderwolken
Auteur
Erin Hunter
Vertaler
Pauline Akkerhuis
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Engels
Oorspr. titel
Thunder rising
Uitgever
Mechelen: Fantoom, 2020
378 p.
ISBN
9789059246751 (hardback)

Besprekingen

Dit tweede deel* uit de vijfde reeks van de serie Warrior Cats (in het Engelstalige gebied is inmiddels reeks 7 bereikt!), bekend bij miljoenen lezers, volgt het bekende stramien: kloeke gebonden uitgave vol spanning en avontuur. Donder hecht erg aan zijn moeder en blijft haar vragen wie zijn vader is. Als Donder tijdens een grote heidebrand voorop gaat in de strijd en veel katten het leven redt, komt hij oog in oog te staan met zijn vader Heldere Hemel, leider van het Heldere Hemel-kamp. Donder is opgegroeid in het kamp van Grote Schaduw. Heldere Hemel laat zijn oog vallen op zijn zoon en probeert hem voor eigen gewin binnen zijn kamp te trekken. Een klassiek ‘vaders en zoon-conflict' ontspint zich, waarbij Donder heeft af te rekenen met tal van dilemma’s. Ook dit deel van de fantasyreeks leest als een trein: veel dialoog en agressie en liefdevolle zorg, leven en dood, gaan hand in hand. De strijd om het bestaan in de kattenclans is tastbaar en daarvoor worden vele werkelijkheden en …Lees verder

Over Erin Hunter

Erin Hunter is een pseudoniem dat wordt gebruikt door een schrijverscollectief bestaande uit Cherith Baldry, Kate Cary, Tui Sutherland, Gillian Philip, Bas Vandeun, Mantie, Inbali Iserles en Victoria Holmes als redactrice. Erin Hunter is vooral bekend van de boekenserie Warrior Cats. Andere werken die onder dit pseudoniem worden uitgegeven zijn de series Seekers, Bravelands en Survivor dogs.

Op Sutherland na, die in de Verenigde Staten woont, wonen alle schrijfsters in het Verenigd Koninkrijk. Het idee voor Warrior Cats en Seekers komt van Holmes, die de personages en verhaallijnen bedenkt. Baldry, Cary en Sutherland, die elkaar nog nooit ontmoet hebben en voornamelijk via e-mail communiceren, zijn verantwoordelijk voor het schrijven van de manuscripten. Holmes verricht redactiewerk om ervoor te zorgen dat het hele boek leest alsof het door één schrijfster geschreven is (Erin Hunter). Philip en Iserles voegden zich als laatste…Lees verder op Wikipedia